сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Героски по аудио бомбата: Баш ме интересира како ќе се вади сега Заев…

Героски по аудио бомбата: Баш ме интересира како ќе се вади сега Заев…

Баш ме интересира како ќе се вади сега Заев, порачува новинарот Бранко Героски по денешната објавена аудио бомба.

-Според А1он, Заев во снимката не вели “важи”, туку “мрш”. Хммм… Јас снимката ја преслушав повеќе пати и јас слушам едно прилично разговетно “важи”. Освен тоа, “мрш” баш и не оди со репликата “јас влегувам во таа работа”. Заев сепак мора да објасни во која работа тој влегува, коментира Героски.

Коронавирус