среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 101
home Вести

Героски: Паниката кај СДСМ расте бидејќи ВМРО-ДПМНЕ според анкети води

Героски: Паниката кај СДСМ расте бидејќи ВМРО-ДПМНЕ според анкети води

Според информациите што ги добив од одредени уредници од медиумите според нивните анкети, партијата ВМРО-ДПМНЕ стои подобро од СДСМ. Релевантен е истражувачот, тој што ја спровел анкетата, а тоа би било добра вест за приврзаниците на опозицијата, рече Бранко Героски во гостувањето во емисијата „Само интервју“.

Героски додаде дека со тоа се зголемува паниката кај власта, не му е лесно на Заев.

„Да се разбереме и таму не е лесно, затоа што имам некои информации дека, не знам колку се тие точни ќе видиме, љубопитен сум дали ќе се остварат таквите прогнози дека на претстојните локални избори ќе има многу независни листи, има доста структури кои што не се задоволни од партијата СДСМ“, појасни Героски.

Коронавирус