понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 91
home Вести

Героски најавува мега скандал во 21:00 часот – ексклузивни детали за ,,Рекет”

Героски најавува мега скандал во 21:00 часот – ексклузивни детали за ,,Рекет”

ВЕЧЕРВА ВО 21.00 НА ПЛУСИНФО КОИ СЕ ПЕТТЕ ЛУЃЕ БЛИСКИ НА ЗАЕВ КОИШТО ЈА МЕНАЏИРАЛЕ АФЕРАТА „РЕКЕТ“ ОД ВТОР ПЛАН? КОЈ ГО СОБИРАЛ КАЈМАКОТ? СЕ ЗНАЕ ЛИ КАДЕ СЕ ПАРИТЕ?, напиша главниот уредник на Плус Инфо, Бранко Героски.

Ако пропеат Боки, Фросина и Катица – а првите двајца веќе најавуваат дека нема да молчат – ќе дознаеме за поврзаноста со „Рекет“ на најблиска соработничка на Заев од врвот на СДСМ, на многу важен советник на Заев од една странска земја, на познат интелектуалец и на познат новинар кои ги воспоставуваат линковите меѓу Боки и Катица, а најстрашно од сѐ, на многу близок човек на Зоран Заев, кој ги менаџира и контролира сите поголеми бизнис зделки во земјава, напиша Героски.

Коронавирус