понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 35
home Вести

Героски: Имаме структурни проблеми во државата со реформите

Героски: Имаме структурни проблеми во државата со реформите

Новинарот Бранко Героски во денешното гостување на емисијата „Само вистина“ рече дека имаме структурни проблеми во државата со реформите.

„Јас не очекувам никакви реформи, никакви сериозни реформи во ниту еден сектор, можеби евентуално во секторот на економијата реално поради општото спинување дека ќе дојдат странски инвестиции“, нагласи Героски.

Героски додаде дека друг тип на структурни реформи не очекува, се додека не почне да се распакува пакетот на преговорите со прашање по прашање. Ако тоа доцни, тогаш ќе се доцни со реформите, потенцира Героски.