вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 119
home Вести

Героски: Дали е вистина дека Филипче во јануари или февруари одбил неговиот српски колега на Табановце да подигне пункт за вакцинирање?

Героски: Дали е вистина дека Филипче во јануари или февруари одбил неговиот српски колега на Табановце да подигне пункт за вакцинирање?

Да не шпекулирам, ќе прашам јавно. Дали е вистина дека српскиот министер за здравство му предложил на неговиот македонски колега Србија на Табановце да подигне пункт за вакцинирање во шатори? Дали е вистина дека министерот Филипче одбил?, праша Брано Героски и додаде:
Едит: Дали е точно дека ова се случило во јануари или февруари?

ЕУРО 2020

Македонија