недела, 31. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Героски: Ако им е слоганот „Да застанеме заедно за Македонија“, Заев ќе го поправа Пендаровски за „Северна“

Героски: Ако им е слоганот „Да застанеме заедно за Македонија“, Заев ќе го поправа Пендаровски за „Северна“

Новинарот Бранко Героски го коментира слоганот со кој се промовира Стево Пендаровски како кандидат за претседател.

„Ако ова е слоганот, ми се допаѓа… Ама Заев ќе стои до Стево и ќе го поправа – Северна Македонија, Северна Македонија“-напиша Героски.

Заев го поправи и вицепремиерот на оваа тема.

Вицепремиерот Кочо Анѓушев на прес-конференција за медиумите, раскажувајќи за економскиот развој го употреби името Република Македонија.

На ова реагираше премиерот Зоран Заев кој го корегираше, а потоа се вцрвени од смеа.

Коронавирус