недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Германскиот министер за европски прашања Рот на средба со Заев

Рот денеска ќе оствари има средба со премиерот Зоран Заев.
Германскиот министер за европски прашања Рот на средба со Заев

Државниот министер за европски прашања во германското Министерството за надворешни работи, Михаел Рот престојува во посета на Македонија.

Рот денеска ќе оствари има средба со премиерот Зоран Заев.

По средбата е предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Рот.

Германскиот министер ќе се сретне со скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

По средбата предводена е заедничка прес-конференција, на која освен Шилегов и Рот ќе учествуваат и претставници од збратимениот град Нирнберг. (МИА)

Коронавирус