недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин во Македонија

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин во Македонија

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.

Пред Министерството за одбрана ќе биде организирана официјалната церемонија за пречек на Фон дер Лаин, по што следуваат тет-а-тет средба со министерката за одбрана на Република Македонија, Радмила Шекеринска, разговори на двете делегации и изјавите за медиумите.

Министерките Шекеринска и Фон дер Лаин ќе учествуваат и на панел-дискусија во организација на фондацијата Конрад Аденауер, на тема „Улогата на цивилното општество при процесот на интеграција во НАТО и ЕУ“.

Коронавирус