недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Герила, Заев како Хитлер: Секому она што му следи

Герила, Заев како Хитлер: Секому она што му следи

Осамнаа графити инспирирани од хајката и антисемитизмот против Рашела Мизрахи со пораката која стоела над нацистичките логори на смртта, односно називот „Jedem das seine“ или што во превод значи „Секому она што му следи“. Заев овој епитет го доби по жестотката антиеврејска кампања која ја спроведе против министерката Мизрахи.

Коронавирус