вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 20
home Вести

Герила акција во Свети Николе: Младите и посакаа добредојде на Царовска со паролата „Стоп за дигитални учебници“ (ФОТО)

Герила акција во Свети Николе: Младите и посакаа добредојде на Царовска со паролата „Стоп за дигитални учебници“ (ФОТО)

Герила акција се случува денеска во Свети Николе кога во посета ќе пристигне министерката за образование Мила Царовска.

Имено младите светиниколчани со парола се спротиставија на дигитализацијата на учебниците.

-Денеска, во СОУ ,,Кочо Рацин”Свети Николе ќе биде присутна министерката за образование и наука Мила Царовска.
Младите и организираа ,,топол пречек”.
Младите Светиниколчани се против дигитализацијата на учебниците.
,,Стоп за дигитални учебници”!!!
,,КНИГАТА Е ПРОЗОРЕЦ КОН СВЕТОТ”!!!, стои во постот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук.

Денеска, во СОУ ,,Кочо Рацин”Свети Николе ќе биде присутна министерката за образование и наука Мила Царовска.
Младите и…

Posted by ОК Свети Николе Вмро-Дпмне on Четврток, 06 мај 2021

ЕУРО 2020

Македонија