понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 59
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Герила акција низ Струмица: Е*ем ти народот (ФОТО)

Герила акција низ Струмица: Е*ем ти народот (ФОТО)

Во вчерашните објавени аудио разговори, на кои се слуша како лидерот на СДСМ Зоран Заев го навредува македонскиот народ, предизвика револт во Македонија, а од таа причина низ Струмица осамнаа графити со истата навредлива содржина.

Имено, се работи за герила акција, преку која народот сака да го искаже револтот кон Зоран Заев.

Инаку, во една ов вчерашните објавени аудио снимки лидерот на СДСМ вели „Е*ем ти народот“, со што предизвика револт кај народот.

Коронавирус