петок, 5. март 2021. Вести денес: 157
home Вести

Герила акција на УМС: Не може да помине марш на Заев без неговиот симбол Луј Витон ташните (ФОТО)

Герила акција на УМС: Не може да помине марш на Заев без неговиот симбол Луј Витон ташните (ФОТО)

Некои го викаат герила акција, но јас би рекол соочување со вистината. Денешниот марш на Заев не може да помине без редовниот декор и симболот на неговата неправда Луј Витон ташните. Едни однесовме пред владата, другите пред крајната дестинација на маршот судот. Да има за Зоки и Вице, но и Кацарска и Рускоска да бидат задоволни. Кога ќе држи говор Заев да му е тука пред очи симболот на криминалот. И сите негови, а и притиснатите и уценети административци да знаат дека маршираат за спас на милионите на Заев. Броени се деновите, а измамникот Заев ќе доживее тежок пораз. И само тогаш Македонија ќе победи!, пишува претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус