среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 25
home Вести

Герила акција: Граѓаните оставија црни вреќи пред бараките на град Скопје алудирајќи на тендерите за набавка на апетисани (ФОТО)

Герила акција: Граѓаните оставија црни вреќи пред бараките на град Скопје алудирајќи на тендерите за набавка на апетисани (ФОТО)

Герила акција се случи утрово пред бараките на град Скопје.

Имено граѓаните поставија црни вреќи асоцирајќи на големите тендери кои ги правеше власта за набавка на лешници, бадеми и кикирики.

Засега не е познато што ги натерало на овој потег граѓаните, но едно е сигурно, дека е време оваа власт да си замине, особено градоначалникот Петре Шилегов.

ЕУРО 2020

Македонија