среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 152
home Вести

Георгиевски: За Ден Дончев ме притиснаа да го поставам

Георгиевски: За Ден Дончев ме притиснаа да го поставам

Љубчо Георгиевски на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со првиот човек на Фондот за здравство кој вчера си поднесе оставка.

Бранко Геровски да биде поинтересен напишал Ден Дончев, кадар на Георгиевски. Ден последен пат бил мој кадар на изборите 2006 и тогаш кога стана пратеник набрзо почна самостојно да се договара. Со појавата на Обединети за Македонија и формално помина таму каде стана генерален секретар. Како што разбрав и таму по првите избори ги напуштил и заминал за Австралија. Повторно се појави пред изборите 2016 и ни во една од партиите немаше расположение за него. Но ни беше наметнат од страна.
Потцртувам:Од повеке фактори од страна! Но тогаш сите бевме во коалиција против режимот, каде што беше и ти Branko Geroski.
Од изборите до пред еден месец очи му немам видено…
Инаку по логиката на Геровски и секогаш кога пишува за Груевски може да додава „кадарот на Георгиевски“.

Бранко Геровски да биде поинтересен напишал Ден Дончев, кадар на Георгиевски. Ден последен пат бил мој кадар на изборите…

Gepostet von Ljubco Georgievski am Mittwoch, 6. Mai 2020

 

ЕУРО 2020

Македонија