петок, 29. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Георгиевски: На луѓе вклучени во случајот од „Поштенска банка“ им беше побарано рекет

Георгиевски: На луѓе вклучени во случајот од „Поштенска банка“ им беше побарано рекет

Во однос на случајот со „Поштенска банка“ Љубчо Георгиевски на Телевизија 24 потенцира дека од страна на Катица Јанева и СЈО бил баран рекет.

Георгиевски посочи дека огромни притисоци биле правени врз поврзаните со случајот за бришење или застарување на постапките.

-Како за многу бизнисмени, така и за луѓе од случајот „Поштенска банка“ беа барани пари, односно огромна сума на пари која би обезбедила слобода, додаде Георгиевски.

Најнови вести

Коронавирус