четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Георгиевски: Македонија е влезена во една голема дипломатска замка

Георгиевски: Македонија е влезена во една голема дипломатска замка

Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски на својот фејсбук профил пишува дека билатералните разговори со Грција, придонеле за влегување на Македонија во една дипломатска замка.

-Имам чувство дека со билателарните разговори со Грција влеговме во една голема дипломатска замка.Што поскоро треба да се вратиме на Нимиц и да се побара тој да ги дава предлозите а добро е тој и да ги води преговорите, напиша Георгиевски.

Најнови вести

Коронавирус