петок, 29. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Георгиевски: Има многу фирми кои биле рекетирани, Катица и СЈО искористија 15 дела за рекет

Георгиевски: Има многу фирми кои биле рекетирани, Катица и СЈО искористија 15 дела за рекет

Љубчо Георгиевски вечерва во емисија на Телевизија 24 тврди дека Катица Јанева и СЈО искористиле преку 15 случаи за изнудување рекет.

-Голем број на моќници биле донесувани до ѕид за изнудување средства. Во однос на кредибилноста на СЈО и Катица Јанева, Георгиевски посочи дека Јанева од самото доаѓање креирала таква атмосфера околу себе, која сама по себе ја издала намерата за злоупотреба на службена должност, потенцираше Георгиевски.

Најнови вести

Коронавирус