недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Генералниот секретар на влада прими кинеска вакцина

Генералниот секретар на влада прими кинеска вакцина

Генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири денеска ја примил првата доза од кинеската вакцина „Синофарм“.

Оваа вест тој ја објави на својот профил, каде упати и апел до сите граѓани да придонесат во борбата против невидливиот непријател Ковид-19.

Sot pranova dozën e parë te vaksinës 💉 “Sinofarm”, duke kryer kështu obligimin tim personal dhe qytetar.
Ju bëj thirrje…

Posted by Muhamed Zekiri on Thursday, May 6, 2021

ЕУРО 2020

Македонија