вторник, 18. мај 2021. Вести денес: 149
home Вести

Гаврил Бубевски позитивен на коронавирус, Фатиме Фетаи во изолација

Гаврил Бубевски позитивен на коронавирус, Фатиме Фетаи во изолација

Обвинителката Фатиме Фетаи во моментов е во изолација, откако нејзиниот колега Гаврил Бубевски испаднал позитивен на тестот за коронавирус, објавува тв21.

Претходно, расправата за предметот „Монстум“ беше одложена, а од Основниот кривичен суд најавија дека судењето продолжува на 26 август поради отсуство на надлежниот обвинител.

Коронавирус