петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 159
home Вести

Гаши: Имаме напредок, следат консултации во партиите

Гаши: Имаме напредок, следат консултации во партиите

Можеме да ви кажеме дека имаме напрадок, следуваат консултации во нашите партии, изјави вечерва лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, по средбата со премиерот Зоран Заев.

Четиричасовната средба на Гаши и Заев, што се одржа во Клубот на пратениците, беше продолжение на преговорите за вклучување на Алтернатива во Владата и парламентарното мнозинство.

Коронавирус