вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 23
home Вести

Гајзер: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ е веројатниот иден премиер и сите сметаат на него

Гајзер: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ е веројатниот иден премиер и сите сметаат на него

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ е веројатниот иден премиер и сите сметаат на него, истакна новинарот на весникот „Ла Верита“, Ларис Гајзер во интервју за Алфа ТВ.

Интервјуто ќе се емитува вечерва во 18 часот на Алфа Телевизија, а тој во него говори зошто не смее да ја посети Македонија, какви материјали поседува и дали ќе ги објави.

Инаку, Гајзер во Македонија е познат по тоа што ја откри аферата „Рекет“ и објавуваше видеа за овој случај.

Коронавирус