недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Функционерите на ДУИ му го возвраќаат ударот на потпретседателот на СДСМ

Функционерите на ДУИ му го возвраќаат ударот на потпретседателот на СДСМ

Градоначалникот на општина Сарај, Блерим Беџети од ДУИ порачува дека Михамед Зекири (Муки) го покажува вистинското лице.

Тој на својот Фејсбук профил пишува:

„За време на мојот ангажман во политичкиот живот особено во правосудството, сум бил фокусиран во правец на реализација на реформите во судството, особено во правец на реализација на начелото на правична застапеност на Албанците во оваа сфера на функционирање на државата. Мојот ангажман не може да го вреднува некој си “Муки “ туку албанскиот електорат кој ми ја дал довербата при сите изборни циклуси со нивниот глас. Сум бил ангажиран за правичната застапеност и не како овој некој си “Муки“ за полициски сценарија и завери, особено кон верските институции, како што е последното сценарио на “Муки“. Овие сценарија не можат да се засенат со инсинуации и клевети кои тој ги прави цело време во јавноста. Последниот акт против ИВЗ само го покажува пред јавноста неговото вистинско лице. Ваквите “Муки “ историјата ги има казнето и ова повторно ќе го направи, затоа што нејзиниот суд е најмеродавен, напиша Беџети.

Парламентарни избори 2020