четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 172
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

„Фросина предлага“ – стоело на листот пронајден во домот на Боки 13

„Фросина предлага“ – стоело на листот пронајден во домот на Боки 13

Во листата на работи што Обвинителството ги одзело од домот на Бојан Јовановски имало разни вредни предмети и гардероба.

Обвинителството нашло неколку документи на српски јазик, како и формулар за „такс фри” , но и лист на кој пишувало „Фросина предлага”.

Од домот на Боки во Орман, куќата на родителите и од неговиот автомобил, покрај останатите предмети, била одземена и круна „Долче Габана“, чанта „Хермес“, нараквица, апостолки, крпа за плажа, несесер, но и лабело за уста…

Коронавирус