сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 25
home Вести

Фрлена бомба во дворот на куќата на Габриел Бајрам

Фрлена бомба во дворот на куќата на Габриел Бајрам

Непознати лица на 30 септември преку видео повик и пораки му се заканувале по животот на Габриел Бајрам и неговото семејство, кој е претседател на „Сојуз на ромите во Македонија“ доколку неговата партија не се повлече од кампањата за локалните избори, дознава „Фокус“.

Како што дознава „Фокус“ вчера, втори октомври непознато лице фрлило бомба во дворот на семејната куќа на Бајрам.

Според информациите на „Фокус“ направена е само материјална штета, случајот е пријавен во полиција, а од семејството на Бајрам кратко го потврдија тоа за „Фокус“.

 

Коронавирус