понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 164
home Вести

Фрчковски хоспитализиран на Инфективна

Фрчковски хоспитализиран на Инфективна

Универзитетскиот професор Љубомир Данаилов Фрчковски е хоспитализаран на Клиниката за инфективни болести откако му бил дијагностициран вирусот Ковид-19.

Како што јавуваат дел од медиумите, тој има потешка клиничка слика, но ситуацијата во моментов е под контрола.

Најнови вести

Коронавирус