среда, 2. декември 2020. Вести денес: 213
home Вести

Фрчкоски контра популизмот на СДСМ – граѓаните бараат правна држава

Фрчкоски контра популизмот на СДСМ – граѓаните бараат правна држава

Љубомир Фрчкоски во вечерашната емисија „Топ Тема“ посочи дека иако власта со популизам сака да надомести за нивната неработа, тоа сепак кај граѓаните не поминува. Имено тој посочува

–Кога одат од врата на врата, имаат партиска кампања од врата на врата, значи неверојатно ги одбиваат некаде да разговараат со нив. Затоа што вика што ако ми ја покачивте пензијата, ние очекувавме овие да одат во затвор. Правдата е прва. Тоа за мене е добро и фино, така треба. Не сум очекувал дека во Македонија тоа ќе биде таква хиерархија. Но интересно е дека поради тоа целата приказна се концентрира на судот. Судот сега е во супер спот ситуација каде што и оправдано и неоправдано трпи критики. Оправдано секако меѓутоа тука делумно и власта е виновна.

Коронавирус