понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Фрчкоски избор на Владата за амбасадор на Македонија во САД

Фрчкоски избор на Владата за амбасадор на Македонија во САД

Поранешниот министер за внатрешни и за надворешни работи Љубомир Фрчковски е новиот избор на Владата за амбасадор на Македонија во Вашингтон. Сега се чека одговор од САД, објави „Независен“.

Македонија нема амбасадор во Вашингтон повеќе од три години, откако измина мандатот на последниот амбасадор Васко Наумовски.

ЕУРО 2020

Македонија