среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 106
home Вести

Фрчкоска ќе ја брани Јанева

Фрчкоска ќе ја брани Јанева

Адвокатката Ирена Фрчкоска е нов застапник на притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, објави „360 степени“.

Фрчкоска доаѓа на местото на адвокатот Стеван Павлески, кој минатата недела се откажа од застапување на Јанева.

Фрчкоска е сопруга на универзитетскиот професор и поранешен министер Љубомир Фрчкоски.

Коронавирус