среда, 7. декември 2022. Вести денес: 15
home Вести

ФРЧАТ КАЗНИ: За 6 часа санкционирани 67 возачи на автопатот Скопје-Велес

ФРЧАТ КАЗНИ: За 6 часа санкционирани 67 возачи на автопатот Скопје-Велес

Денеска (17.06.) од 14 до 20 часот Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на автопатот Скопје-Велес, при што санкционирани се 67 возачи.

28 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната, а двајца за дури над 70 километри на час над дозволената.

-Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Qatar 2022