четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 198
home Вести

„Франција може да биде мотор на проширувањето на ЕУ со Западен Балкан“

„Франција може да биде мотор на проширувањето на ЕУ со Западен Балкан“

Премиерот Заев денеска од Париз порача дека е инспириран што добиваме толкава силна поддршка од Франција за евроинтеграциите на Македонија.

„Силно верувам дека Франција може да биде мотор на проширувањето на ЕУ со Западниот Балкан. За нас е многу важно што Франција го поддржува процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ, со јасно поставени стандарди и без да се губи време“, напиша Заев на социјалните мрежи.

Коронавирус