вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 201
home Вести

Фотографии од пожарот во Струмица

Фотографии од пожарот во Струмица

Пожар во Струмица ги потресе граѓаните. Според првичните информации најверојатно се запалила гаражата зад Основнот суд.

Причината за тоа како настанал пожарот се уште не е позната, а на местото веќе е пристигната Противпожарната помош.

Коронавирус