вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 49
home Вести

ФОТОГАЛЕРИЈА: Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Мицкоски порачува дека се борат за правда и вредности

ФОТОГАЛЕРИЈА: Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Мицкоски порачува дека се борат за правда и вредности

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа присуствуваше на трибина во организација на партијата во Струмица.

-Овој народ е честит, достоинствен, колку и да го корнеш, тегнеш, уништуваш тој повторно ќе изникне, ние сме пиреј, и колку господине Заев вие да не корнете, тегнете нема да не исчистите, ќе останеме ќе се бориме, нема да заборавиме тоа што и го направивте на нашата таковина. Се бориме за правда и вредности.  На 21 Април граѓаните масовно ќе излезат и ќе му порачаат на Заев и на СДСМ дека се поразени и ќе се испратат во темната историја на Република Македонија, порача тој.

 

Коронавирус