среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 16
home Вести

ФОТОГАЛЕРИЈА: Реки од народ на протест низ скопските улици, се бара оставка од Заев !

ФОТОГАЛЕРИЈА: Реки од народ на протест низ скопските улици, се бара оставка од Заев !

Во моментот се одржува протест организиран од страна на најголемата опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

Поаѓањето започна  во 12:30 од две локации во Скопје, СЦ „Борис Трајковски“ и СЦ „Јане Сандански“ .

Илјадници граѓани искочија на овој протест, го подржаа ВМРО-ДПМНЕ, изреволтирани од власта, и од премиерот Зоран Заев, кој што тема на преговори го става македонскиот идентитет, македонска историја и нација. Граѓаните едногласно бараат оставка од Зоран Заев!

 

 

 

Коронавирус