среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТОГАЛЕРИЈА: Реки народ пред Владата, се бара оставка од Заев

ФОТОГАЛЕРИЈА: Реки народ пред Владата, се бара оставка од Заев

На денешниот протест народот сплотено бара оставка од премиерот Зоран Заев.

По неговите последни изјави, јавното тргување со македонската историја, обезличување на се што е македонско, граѓаните му порачуваат дека треба да си оди.

НЕ ЗА НОВОТО ПРЕДАВСТВО. Ова е една од пораките кои му ја испратија граѓаните. Тие со скандирање бараат оставка од Заев.

Големиот протест организиран од ВМРО-ДПМНЕ се одржа под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“!

 

 

Најнови вести

Коронавирус