сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 99
home Вести

ФОТО: Зоран Заев заработи казна од полицијата

ФОТО: Зоран Заев заработи казна од полицијата

Претседателот на владата Зоран Заев заработи парична казна од полицијата поради непочитување на законите на државата.

Имено возејќи го својот мотор марка „БМВ“ бил запрен  од страна на полицијата и поради не носење на соодветна заштитна опрема заработи казна од 3.000 денари.

По се изгледа ова е уште еден маркетиншки трик на Заев со кој, тој наводно сака да покаже дека и за него важат законите во државата. Но Зоран Заев со ваквиот потег покажа дека и покрај тоа што знае дека треба да носи кацига тој реши да го прекрши законот.

Каков пример дава Зоран Заев со овој потег ако самиот не ги почитува законите кои тој ги предлага?

ФОТО: Centar.mk

Коронавирус