среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 191
home Вести

ФОТО: Жените од власта и опозицијата во Собранието го одбележаа месецот против рак на дојката

ФОТО: Жените од власта и опозицијата во Собранието го одбележаа месецот против рак на дојката

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук денеска пишува дека собранието власта и опозицијата го обоиле во розово по повод месецот во кој се одбележува борбата против рак на дојката.

-По моја иницијатива, како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ со поддршка на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, денес Собранието го обоивме розово. Само заедно нашата борба добива смисла. Во таа насока го одбележавме месецот за борба против рак на дојка, испраќајќи порака дека во борбата за здравје и живот нема власт и опозиција, во таа борба сите сме ЗАЕДНО, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

По моја иницијатива, како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ со поддршка на пратеничката група на…

Posted by Жаклина Пешевска on Tuesday, October 27, 2020

Коронавирус