петок, 20. мај 2022. Вести денес: 79
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гевгелија

home Вести

ФОТО: Здравството во Охрид тоне, Филипче агитира за Георгиески

ФОТО: Здравството во Охрид тоне, Филипче агитира за Георгиески

Охридската општа болница е во катастрофална состојба.

Ѕидовите во болницата се со мувла, а и дел од таванот е распаднат.

Уште покатастрофално е тоа што болните помеѓу одделенијата се пренесуваат во крајно нехумани услови.

Министерот за здравство Венко Филипче кој вчера беше во Охрид, наместо да ја посети болницата и да види какви се условите, тој беше на трибината на кандидатот за градоначалник од СДСМ Константин Георгиески.

Извор: ОХРИД 24

Коронавирус