петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 152
home Вести

ФОТО: Заврши продолжениот викенд, еве колку гужва има на патарините утринава

ФОТО: Заврши продолжениот викенд, еве колку гужва има на патарините утринава

Продолжениот викенд ги наполни туристичките центри во Македонија.

Утринава на наплатните рампи може да се забележи зголемено присуство на возила. Најголема фреквенција на возила има на патарините кај Гостивар и Тетово.

Од АМСМ информираа дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.