сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Започна состанокот на Мицкоски со унгарскиот премиер Орбан

ФОТО: Започна состанокот на Мицкоски со унгарскиот премиер Орбан

Започна средбата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со унгарскиот премиер Виктор Орбан.

Средбата се одржува во унгарскиот главен град Будимпешта, а заедно со Мицкоски е и потпретседателот на партијата Александар Николоски.

Средбата на Мицкоски со Орбан доаѓа откако во текот на неделата првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ во Брисел оствари средби со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика Федерика Могерини, еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, како и низа други европратеници.

Коронавирус