вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 1
home Вести

ФОТО: Започна невремето во Македонија- на овие места врне во моментов

ФОТО: Започна невремето во Македонија- на овие места врне во моментов

Како што наавија метеоролозите, попладнево започна невремето во Македонија. Во Скопје се забележани врнежи од дожд и силен ветер.

Метеоролозите предупредија и на можни излевања поради обилните врнежи.

Вонредни седници имаа кризниот штаб на Град Скопје и ДСЗ.

Погледнете низ кои градови низ Македонија започна невремето: