четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Заев и Харадинај куќни пријатели

ФОТО: Заев и Харадинај куќни пријатели

Премиерот Зоран Заев, заедно со сопругата Зорица, вчера биле домаќини на косовскиот премиер Рамуш Харадинај и неговата сопруга Анита.

Ова вчера на својот фејсбук профил го објави Харадинај, кој објави и фотографии.

„Заедно со Анита, примени во куќата на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев и неговата сопруга. Пријателски разговор, за добрососедство, коректна кооперација и заедничка евро-атлантска иднина на двете земји!“, напиша Харадинај на неговиот профил.

Извор: slobodenpecat.mk

Коронавирус