недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

(ФОТО) За „мерцедес“ затвораат, ама на „мерцедес“ плакати лепат! И паркираат на пешачки!

(ФОТО) За „мерцедес“ затвораат, ама на „мерцедес“ плакати лепат! И паркираат на пешачки!

Еден автомобил од придружбата на кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски нашол место за паркирање на пешачки премин. Пешаците може да почекаат, да се знае кој е власт и кој може што сака да прави, па ако сака и на пешачки премин да паркира.

Патем, автомобилот е од марката „мерцедес“ и на него е залепен голем промотивен плакат за Пендаровски.

Коронавирус