четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: За чипс и вода 355 денари на скопскиот аеродром

ФОТО: За чипс и вода 355 денари на скопскиот аеродром

Фотографија од фискална сметка денеска е хит на социјалните мрежи. На неа се гледа колку се скапи цените на скопскиот аеродром.

Имено, еден чипс од 75 грама и две обични вода од 500 мл, чинат 355 денари, или нешто помалку од 6 евра.

Чипсот чини 175 денари, додека една вода од пола литар е 90 денари.

Коронавирус