сабота, 8. август 2020. Вести денес: 12
home Вести

ФОТО: Временска прогноза за цел јануари

ФОТО: Временска прогноза за цел јануари

Навлегуваме во една нова календарска година и нов месец.

Првите денови од новата година, не очекуваат претежно ниски, вистински зимски температури. Дневните температури се очекуваат да бидат минусни.

Температури во плус, се очекуваат од средината на месецот јануари.

Според метеоролозите овој месец не се очекува врнежи од снег.

Еве ја деталната временска прогноза според AccuWether:

Коронавирус