петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Вести

ФОТО: Возило се преврте на патот за Маврово

ФОТО: Возило се преврте на патот за Маврово

Обилните врнежи од снег во Западна Македонија го отежнаа сообраќајот на патот Гостивар – Маврово.

Условите на патот веќе предизвикуваат потешкотии во одвивањето на сообраќајот, а веќе ја регистриравме и првата сообраќајка.

Пред Маврово поради неприлагодената брзина на патот се преврте патничко возило, објави порталот МКД.мк.

Увидот е во тек, по што се очекуваат повеќе информации од МВР.

ФОТО: МКД.мк

Коронавирус