среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ го прослави 29-от роденден

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ го прослави 29-от роденден

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ го прослави својот 29 роденден.

На прославата која се одржа во Македонската Филхармонија пред присутните се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски, по што следуваше и прослава со торта.

Мицкоски пред присутните најави и идна победа на партијата како никогаш досега.

Најнови вести

Коронавирус