понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

ФОТО+ВИДЕО: Охрид „гори“- победничка атмосфера на Антички театар

ФОТО+ВИДЕО: Охрид „гори“- победничка атмосфера на Антички театар

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ вечерва традиционално од Охрид ја започнаа изборната кампања за претстојните локални избори на 17 октомври.

Претставени беа сите кандидати за градоначалници, а публиката која е во голем број на Антички театар ги бодреше со силен и громогласен аплауз. Запалени беа и факли- Охрид вечерва „гореше“ во позитивна и победничка атмосфера.

Локални избори 2021