недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО+ВИДЕО: Масовна поддршка во Бутел за ВМРО-ДПМНЕ

ФОТО+ВИДЕО: Масовна поддршка во Бутел за ВМРО-ДПМНЕ

Масовна поддршка од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел на само неколку дена пред големиот митинг во оваа општина. На средба со бутелчани беше Генералниот секретар на партијата Игор Јанушев, а општинската сала беше претесна за симпатизерите и членовите не ВМРО-ДПМНЕ.

 

Коронавирус