вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 56
home Вести

ФОТО: Вардар се излеа во центарот на Скопје

ФОТО: Вардар се излеа во центарот на Скопје

По силните дождови повторно дојде до излевање на Вардар во центарот на Скопје.

Настрадаа играчките за деца и дел од урбаната опрема на потегот меѓу стадионот Филип Втори и плоштадот Македонија од страната велосипедската и пешачката патека.

Коронавирус