вторник, 11. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Вака СДСМ ги обучува активистите- запишувајте во тетратка, демек им ги слушате сугестиите

ФОТО: Вака СДСМ ги обучува активистите- запишувајте во тетратка, демек им ги слушате сугестиите

На социјалните мрежи се појави фотографија од инструкциите на владејачката СДСМ за активистите. Во прирачникот тие им велат на активистите да се прават дека запишуваат во тетратка но всушност потоа да ставаат во електронскиот систем, пренесува порталот „Лидер“.

-А како може да ви помогне Владата?

(Внесувањето на одговорите треба да биде во тетратка- за да се покаже посветеност и дека се слуша гласот- после завршување на разговорот податоците може да се внесат во е- апликацијата).

Коронавирус